Korytkowski

Pierwszy punkt Górnika w sezonie. Konińscy piłkarze zremisowali 1:1 (1:0) z Nielbą Wągrowiec

2019-08-18 17:58:48

Górnik Konin podzielił się dziś punktami z Nielbą Wągrowiec. Zgromadzeni na stadionie miejskim przy Podwalu kibice obejrzeli sporo akcji i strzałów swej drużyny. Po raz kolejny zabrakło jednak skuteczności. Spotkanie zakończyło się jednobramkowym remisem.

Mecz rozpoczął się od lekkiej przewagi Górnika. Już w czwartej minucie w kierunku bramki Nielby przymierzył Taras Jaworski. Piłka po jego uderzeniu poleciała nad poprzeczką. Dwie minuty później Bartosz Zakrzewski główkował wprost w ręce wągrowieckiego golkipera. Minutę później Dawid Przybyszewski zagrał prostopadłą piłkę w kierunku wbiegającego w pole karne Dawida Kalinowskiego. Drugiemu z wymienionych piłkarzy zabrakło niespełna metra do znalezienia się w sytuacji „sam na sam”. W 24. minucie zaatakowali piłkarze Nielby. W konińskim polu karnym znalazł się Mikołaj Dobrzykowski, który został w ostatniej chwili powstrzymany przez Jakuba Staszaka. W 34. minucie z dystansu spróbował szczęścia Dawid Przybyszewski. Futbolówka poszybowała wprost w ręce bramkarza Nielby. Górnik objął prowadzenie w końcówce pierwszej części spotkania. W 40. minucie Taras Jaworski zagrał prostopadłą piłkę do znajdującego się w polu karnym Przybyszewskiego, który był w tej sytuacji faulowany przez Patryka Soforka. Sędzia wskazał na „wapno”, a stały fragment gry na gola zamienił mocnym strzałem Taras Jaworski, ustalając tym samym wynik pierwszej połowy na 1:0 na korzyść „biało-niebieskich”.

Koninianie mogli podwyższyć siedem minut po przerwie. Znajdująca się w polu karnym futbolówka wpadła wprost pod nogi Dawida Przybyszewskiego, który bez namysłu uderzył w kierunku bramki rywali. Zrobił to jednak za lekko i w efekcie z sytuacji obroną ręką wyszedł Patryk Łagodziński. Goście odpowiedzieli dwoma strzałami Rafała Leśniewskiego. Najpierw piłka przeleciała obok słupka konińskiej bramki, a po chwili wpadła w ręce Klaudiusza Kurka. Po godzinie gry mogło być, a w zasadzie powinno być 2:0 dla gospodarzy. Piłkę przed wągrowieckim polem karnym prowadził Krystian Sobieraj, po którego celnym podaniu w sytuacji „sam na sam” znalazł się Dawid Przybyszewski. Po jego strzale piłkę z linii bramkowej wybił Miłosz Brylewski. Seria niewykorzystanych sytuacji Górnika zemściła się w 64. minucie, gdy na strzał z około 25 metrów zdecydował się właśnie Brylewski. Piłka ugrzęzła w samym okienku konińskiej bramki. Było 1:1. W 73. minucie groźny strzał z dystansu w kierunku konińskiej bramki oddał Rafał Leśniewski. W 79. minucie bardzo dobrze do wybiegającego w kierunku pola karnego gości Mateusza Majera zagrał Sebastian Antas. Osamotniony Majer zdecydował się na szybki strzał z ostrego kąta, z którym poradził sobie bez problemu bramkarz przyjezdnych. Serca konińskich kibiców zadrżały w doliczonym czasie gry. Z dystansu przymierzył wtedy Jacek Figaszewski, a piłka minimalnie minęła się ze spojeniem słupka z poprzeczką bramki Górnika.

Górnik Konin: Klaudiusz Kurek – Jakub Staszak, Bartosz Zakrzewski, Maciej Adamczewski, Szymon Bartosik (’74 Maciej Gaszka), Sebastian Antas, Taras Jaworski, Dawid Kalinowski (’53 Mateusz Majer), Dawid Przybyszewski, Krystian Sobieraj (’65 Patryk Olczyk), Paweł Błaszczak (’58 Robert Jędras)

Nielba Wągrowiec: Patryk Łagodziński – Mikołaj Dobrzykowski (’46 Adrian Marchel), Michał Gruszka (’17 Patryk Soforek), Mateusz Rocławski (’82 Łukasz Iskrzyński), Rafał Leśniewski, Przemysław Lisiecki, Krzysztof Wolkiewicz, Jacek Figaszewski, Damian Śmigielski (’46 Jakub Kubiński), Adam Gajda, Miłosz Brylewski