Jobs First

Mustang Konin trzeci w kraju. Nasi koszykarze nie dali dziś szans Startowi Rzeszów

2019-05-18 20:37:51

Mustang Konin obronił trzecią lokatę Mistrzostw Polski w koszykówce na wózkach. W meczu rewanżowym o brązowe medale nasi koszykarze pokonali pewnie Start Rzeszów 79:52. Po pierwszym, rozegranym na wyjeździe spotkaniu, Mustang miał trzypunktową zaliczkę (67:64).

Już w pierwszej kwarcie koninianie wypracowali jedenastopunktowe prowadzenie. Po dziesięciu minutach rywalizacji było 20:9. Zawodnicy Mustanga dominowali też w drugiej ćwiartce, w której rzucili aż 21 punktów więcej od Startu (28:7). Mecz wyrównał się po zmianie stron. W trzeciej kwarcie Mustang był lepszy już tylko o jedno oczko (19:18), a ostatnią kwartę goście wygrali 18:12. Ostatecznie koninianie zwyciężyli Start Rzeszów 79:52. Po meczu obie drużyny otrzymały puchary, a na szyjach zawodników Mustanga zawisły brązowe medale Mistrzostw Polski.

W Rzeszowie mecz nie ułożył się po naszej myśli. Grało się tam ciężko. Dziś pokazaliśmy, że jesteśmy lepszą drużyną. Zagraliśmy dziś lepiej, bo przed spotkaniem był czas na złapanie oddechu. Przed pierwszym meczem czterech zawodników Mustanga było na kadrze. Mecz w Rzeszowie był dzień później. Przez to, nie wszystko nam wychodziło, tak jak powinno. Podsumowując cały sezon muszę przyznać, że mierzyliśmy wyżej. Po dzisiejszym meczu było widać, że spokojnie mogliśmy walczyć w finale ligi, a nie bić się o tylko brązowy medal – powiedział po dzisiejszym spotkaniu grający trener konińskiego Mustanga, Marek Bystrzycki.